Достапни линкови

Украина: Исчезнати рудари


34 рудари се водат за изчезнати, откако во еден рудник во Украина избил пожар, јави денеска руската агенција Итар Тас. Пожарот во рудникот во источната област Доњецк избил во длабочина од 570 метри, а во тој момент на работа биле 114 рудари. До изутрина на површина се извлечени 80 рудари, а судбината на останатите не е позната.
XS
SM
MD
LG