Достапни линкови

Средба Путин-Анан во Москва


Генералниот секретар на Обединетите нации Кофи Анан денеска во Москва ке се состане со рускиот претседател Владимир Путин.Анан во Москва доаѓа по посетата на Украина, а разговорите со руското раководство се фокусирани ,пред се, врз улогата на Путин во процесот на медијаторство меѓу Индија и Пакистан.
XS
SM
MD
LG