Достапни линкови

5G е реалност, но кога во Македонија?


5G е реалност, но кога во Македонија?
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:13 0:00

5-Џи технологијата, која се смета за револуционерен исчекор во преносот на податоци, веќе стана реалност. Во некои држави почнува да се инсталира инфраструктурата, а паралелено се отвораат и прашања за можните манипулации. Дали Македонија навреме ќе го фати чекорот со развиениот свет.

Категории

XS
SM
MD
LG