Достапни линкови

Џенсен: Русија не е единствениот „актер“ кој сака поголема моќ на Балканот


Џенсен: Русија не е единствениот „актер“ кој сака поголема моќ на Балканот
please wait

No media source currently available

0:00 0:14:53 0:00

Очигледно е дека и Кина е активна во регионот и преку разни начини се обидува да воспостави економска моќ и на долгорочен план да ги оствари своите цели на Балканот. Но забележуваме и други влијанија од страна на некои влади од регионот, вели во интервјуто Џеј Џенсен, директор за комуникации во НАТО

Категории

XS
SM
MD
LG