Достапни линкови

Ќе рециклираме или ќе се затрупаме во ѓубре


Ќе рециклираме или ќе се затрупаме во ѓубре
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:31 0:00

Германија е рекордер. Две третини од отпадот во таа земја се рециклира, а слично е и во други развиени држави. Европската Унија постави цел, до 2025-та година, 55 отсто од отпадот треба да се рециклира. Македонската практика засега е катастрофална, се рециклира само 8% од отпадот.

Категории

XS
SM
MD
LG