Достапни линкови

Ја зголеми ли Отворен Балкан трговската размена?


Ја зголеми ли Отворен Балкан трговската размена?
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:57 0:00

Србија е меѓу најголемите трговски партнери на Македонија, за разлика од Албанија која не е толку значаен трговски партнер. Но и со двете земји трговската размена минатата година пораснала за по 30 проценти. Отворен Балкан најави и заедничко справување со кризата со храна и енергенси.

Категории

XS
SM
MD
LG