Достапни линкови

Јанева ќе врши личен увид во доказите, па ќе даде исказ


Јанева ќе врши личен увид во доказите, па ќе даде исказ
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:28 0:00

Со полициско комбе поранешната специјална обвинителка Катица Јанева беше донесена во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција поради случајот Рекет, а по околу еден час повторно вратена во притвор. Нејзините адвокати најавија дека ќе даде исказ по личниот увид во доказите.

Категории

XS
SM
MD
LG