Достапни линкови

Јанева уапсена за Рекет


Јанева уапсена за Рекет
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:08 0:00

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева денеска беше доведена во Кривичниот суд, откако беше уапсена во нејзиниот дом поради вмешаност во случајот Рекет. Возилото во кое беше Јанева директно влезе во гаражата на новата зграда на Кривичниот суд во Скопје, па бројните новинарски екипи немаа можност да ја забележат. Таа е изведена на распит пред судија на претходна постапка, откако обвинителството побара притвор.

XS
SM
MD
LG