Достапни линкови

Јавна српска благодарост до Кина за нервирање на ЕУ

Слики на билборди на улиците во Белград со изрази на српска „благодарност“ за Кина се објавени низ целиот свет. Но, тие може да имаат понеобично значење од она што го прикажуваат.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG