Достапни линкови

Ѕирнете го мултикултурно Скопје низ објективот на младите


Ѕирнете го мултикултурно Скопје низ објективот на младите
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:10 0:00

Десет средношколци кои посетувале обуки за мултикултурализам и фотографија и камера како креативни алатки, добија задача да го прикажат миксот на култури во Скопје. На изложба насловена “Мултикултурализмот низ објективот на младите“, во МладиХаб, ги покажаа резултатите од проектот „Мултикултурализам и радикализација: Нови пристапи кон старите проблеми“ спроведуван од Нексус Граѓански концепт во партнерство со Хоризонт Цивитас и Аква од Струга, со поддршка на Цивика Мобилитас. Пред камерата на РСЕ раскажаа што им донело ова искуство.

Категории

XS
SM
MD
LG