Достапни линкови

Ѓубре насекаде, совест и одговорност никаде


Ѓубре насекаде, совест и одговорност никаде
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:38 0:00

Преполнети контејнери, ѓубрето оставено околу нив, па дури и кога се празни, фрлање отпад „кој каде стигне“ е честа појава низ Скопје. Голем дел граѓани крајно несовесни, а надлежните за чистење на многу места затајуваат. Има ли решение?

Категории

XS
SM
MD
LG