Достапни линкови

Ѓоргиев- заедничкото чествување на Делчев на двете влади ја става комисијата во апсурдна ситуација


Ѓоргиев- заедничкото чествување на Делчев на двете влади ја става комисијата во апсурдна ситуација
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:54 0:00

Во пресрет на заедничкото чествување на 150 годишнината од раѓањето на Гоце Делчев на политичари од Македонија и од Бугарија во петок во Скопје копретседателот на заедничката комисија за историски и образовни прашања меѓу двете земји Драги Ѓоргиев за РСЕ оценува дека ова ја става комисијата во апсурдна ситуација.

Категории

XS
SM
MD
LG