Достапни линкови

Што треба да знаете за мајмунските сипаници?


Што треба да знаете за мајмунските сипаници?
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Мајмунски сипаници или ортопоксвирус е зоонотична вирусна болест, што значи дека се пренесува на луѓето од животни.

Категории

XS
SM
MD
LG