Достапни линкови

Што се случи во годината по нападот врз зградата на Капитол?


Што се случи во годината по нападот врз зградата на Капитол?
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:28 0:00

Беа тоа незамисливи сцени на насилство што ги виде целиот свет: лута толпа упадна во зградата на Капитол во Вашингтон на 6 јануари минатата година. Дванаесет месеци подоцна, истрагите за тоа што доведе до насилството, неговите извршители и наводните врски на поранешниот претседател Доналд Трамп со хаосот, произведуваат поплава од докази и предизвикуваат стравувања за иднината на американската демократија.

Категории

XS
SM
MD
LG