Достапни линкови

Што можат да купат пензионерите со зголемувањето на пензијата?


Што можат да купат пензионерите со зголемувањето на пензијата?
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:24 0:00

Со новото усогласување, септемвриските пензии ќе бидат повисоки за 6,8%, или во просек по околу 1000 денари. Ги прашавме пензионерите - Што планираат да си купат со овие пари?

Категории

XS
SM
MD
LG