Достапни линкови

Што велат евакуираните од опколената челичарница Азовстал


Што велат евакуираните од опколената челичарница Азовстал
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:33 0:00

Уште 170 украински цивили се евакуирани од челичарницата Азовстал Мариупол.Таа е опколена од руски сили, кои се соочија со отпор од украински бранители на пристанишниот град. Евакуираните рекоа дека руските сили ги пребарале и им земале отпечатоци од прсти во таканаречените „филтрациони кампови“.

Категории

XS
SM
MD
LG