Достапни линкови

Шилегов - Проклето споро ни оди со судството


Шилегов - Проклето споро ни оди со судството
please wait

No media source currently available

0:00 0:12:53 0:00

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов во интервју за РСЕ вели дека нареден таргет на СДСМ по изборите ќе биде судството. Според него, споро им оди во таа област. Не зборуваме за целото судство, туку доменот, онаму каде што е одлучувањето за криминалот. Претежно зборуваме за еден суд во државата, Основниот суд и еден суд во државата, Апелационен, вели тој.

XS
SM
MD
LG