Достапни линкови

Шекеринска - Законот за одбрана е во согласност со Уставот


Шекеринска - Законот за одбрана е во согласност со Уставот
please wait

No media source currently available

0:00 0:12:19 0:00

Како секој закон кој што влезе во собраниска процедура во последната година и овој закон го почитува Уставот. И тој не е во согласност со Преспанскиот договор, тој пред сè е во согласност со Уставот, вели министерката Радмила Шекеринска.

Категории

XS
SM
MD
LG