Достапни линкови

Шведска со непроменето секојдневие среде пандемија

Повеќето од продавниците, училиштата, баровите и рестораните во Шведска остануваат отворени, иако земјата презеде некои мерки како одговор на појава на пандемијата со коронавирусот, што вклучува затворање универзитети и средни училишта. На 27 март шведските власти забранија собири на повеќе од 50 лица.

Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG