Достапни линкови

„Шахот е божествена креација“


„Шахот е божествена креација“
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00

Бојана Бејатовиќ е 26 годишна шахистка и една од ретките во Македонија која гради шаховска кариера. Според нејзиното искуство, младите губат интерес за шахот, но ниту државата дава доволно поддршка за овој спорт. Што има да порача таа?

Категории

XS
SM
MD
LG