Достапни линкови

Човековите права меѓу дезинформациите и пандемијата


Човековите права меѓу дезинформациите и пандемијата
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:29 0:00

Панедмијата на коронавирусот ја нагласи големата дилема во која се најде светот во ова дигитално време. Станува збор за тоа како да се балансира меѓу заштитата на човековите права и одбраната од дезинформациите поврзани со ковид-19.

Категории

XS
SM
MD
LG