Достапни линкови

Чистење на местата по поплавите во Европа

Жителите на регионите на Германија, Австрија и Белгија, кои се најпогодени од неодамнешните поплави, започнаа да ги расчистуваат своите населени места, бидејќи водата почнува да се повлекува.
Степенот на штетата се уште не е познат, бидејќи спасувачките екипи продолжуваат да бараат жртви. Најмалку 190 лица загинаа, а со многумина уште исчезнати, бројот на жртвите може да се зголеми.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG