Достапни линкови

Чешка, од најдобра, до најкритична со Ковид 19


Чешка, од најдобра, до најкритична со Ковид 19
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:30 0:00

На почетокот на пандемијата со Ковид 19, Чешка беше една од земјите кои реагираа бргу и вирусот беше ставен под контрола. Но, сега е една од државите со најголема стапка на новоинфицирани и смртни случаи. Што се случи?

Категории

XS
SM
MD
LG