Достапни линкови

Чешка во карантин, Прага испразнета

Владата на Чешка прогласи 10-дневен карантин во цела држава. Забрането е да се излегува од дома, освен за оние што мора да работат или до продавница за храна или на лекар. Јавниот превоз работи, но со посебни мерки. Затворени се сите ресторани, кафулиња, трговски центри. Затворени се и границите за влез и излез од државата. Бројката на регистрирани заболени од коронавирус достигна околу 300.

Вчитај повеќе

XS
SM
MD
LG