Достапни линкови

Чекање до исцрпување за преглед во Државна


Чекање до исцрпување за преглед во Државна
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:26 0:00

Во ек на четврт бран од пандемијата со ковид-19, дел од пацентите се незадоволни од македонскиот здравствен систем и велат дека чекаат со денови за да стигнат до преглед. Матичните лекари бараат од Министерството за здравство да се поедноставни пристапот за пациентите до здравстените услуги.

Категории

XS
SM
MD
LG