Достапни линкови

Чадиковски - Во медиумите постојано владее тенденција на автоцензура


Чадиковски - Во медиумите постојано владее тенденција на автоцензура
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:11 0:00

3 мај е Светски ден на солободата на печатот. Македонските медиуми ќе го одбележат во ситуација на постојана тенденција на автоцензура, вели претседателот на ЗНМ Младен Чадиковски во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG