Достапни линкови

Црна листа: Убиени ирански научници

Убиството на иранскиот нуклеарен научник Мохсен Фахризадех на 27 ноември е последното во низата убиства на мажи, наводно, поврзани со иранската нуклеарна програма. Фахризадех е петтиот ирански научник убиен или починат во мистериозни околности од 2007 година.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG