Достапни линкови

Цимбаљук - Русија не сака преговори за мир, само пауза за регрупирање на силите


Цимбаљук - Русија не сака преговори за мир, само пауза за регрупирање на силите
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:04 0:00

Украинскиот амбасадор во ОБСЕ Евгени Цимбаљук во интервју за РСЕ вели дека не верува во искреноста на Русија за преговори за мир. Бидејќи враќањето на мисијата на ОБСЕ во Украина засега не е можно затоа што е потребен консензус, тој предлага креативно решение - испраќање специјални претставници.

Категории

XS
SM
MD
LG