Достапни линкови

Цивили убиени во бомбардирани куќи и училишта во Славјанск


Цивили убиени во бомбардирани куќи и училишта во Славјанск
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:11 0:00

Руските сили гранатира училишта и неколку станбени блокови во Славјанск, источна Украина. Градот беше држан од сепаратистите поддржани од Русија речиси три месеци во 2014 година, пред да биде повторно заземен од украинските сили. Руската армија сега напредува кон градот од три правци.

Категории

XS
SM
MD
LG