Достапни линкови

Центарот за ампутација ја „спаси“ кочанската болница од затворање


Центарот за ампутација ја „спаси“ кочанската болница од затворање
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:06 0:00

Поради големите долгови, кочанската болница од пред две години работи и како Центар за ампутација за источниот регион. Болницата сега е во стабилна финансиска состојба, а со помош на донации, оваа здравствена установа има пристојни услови за работа и претежно задоволни пациенти

Категории

XS
SM
MD
LG