Достапни линкови

Хупер: Социјалните медиуми како дар од Бога за политичарите


Хупер: Социјалните медиуми како дар од Бога за политичарите
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:54 0:00
Директен линк

Преку социјалните мрежи политичарите им се обраќаат директно на читателите без некој да провери дали пораката што ја пренесуваат содржи точни факти или дезинформации, вели дописникот за Гардијан Џон Харпер. Според него, лажните вести го втурнаа светот во „Пинокио маниа“.

Категории

XS
SM
MD
LG