Достапни линкови

Хронолошки преглед на лидерските средби


Хронолошки преглед на лидерските средби
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:35 0:00

Во пресрет на лидерската средба на 7 јуни на лидерот на СДСМ и премиер, Димитар Ковачевски и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, направивме хронолошки преглед на лидерските средби од Пржинскиот договор до сега. Што донесоа тие лидерски средби?

Категории

XS
SM
MD
LG