Достапни линкови

Хилда, Сиријката од Бања Лука


Хилда, Сиријката од Бања Лука
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:26 0:00

Хилда Хрекес е 29-годишна Сиријка од Алепо. Taa ја напуштила родната земја во 2011 година, за да студира во Загреб. Две години подоцна се преселила во Бања Лука, Босна и Херцеговина, каде почнала да пее во црковни хорови и да се занимава со црковно пеење. Во меѓувреме, станала дел од етно групата Дар, студира фармација и го посетува училиштето за византиско пеење во Нови Сад, Србија.

Категории

XS
SM
MD
LG