Достапни линкови

„Хибриден напад“ со мигранти на белоруско-полската граница


„Хибриден напад“ со мигранти на белоруско-полската граница
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:37 0:00

Дипломатски тензии предизвика масовното доаѓање на мигранти на границата со Полска од Белорусија. Европската Унија и Русија се со крајно различни ставови за настанатата ситуација, која станува хуманитарна криза.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG