Достапни линкови

Хартман: Реформите треба да продолжат и по пристапувањето во НАТО


Хартман: Реформите треба да продолжат и по пристапувањето во НАТО
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:16 0:00

Ќе биде многу важно да продолжи да ги имплементира реформите вклучувајќи ги тие во одбранбениот и безбедносниот систем за да може Северна Македонија да им пружи помош на другите сојузници при учеството во мисии и операции на НАТО, вели Тања Хартман висока претставничка на НАТО за РСЕ.

Категории

XS
SM
MD
LG