Достапни линкови

Хан предложи почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија


Хан предложи почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:43 0:00

Северна Македонија доби зелено светло од Европската Комисија за започнување на преговори за членство во ЕУ. Еврокомесарот Јоханес Хан ги презентираше достигнувањата на земјите од западен Балкан, а договорот во Преспа го наведе како светол пример кој треба да го следат и другите земји во регионот.

XS
SM
MD
LG