Достапни линкови

Фото-репортажа од фронтот во источна Украина

Фотографот на АФП, Арис Месинис ги регистрира битките во регионот на Донбас, експлозиите на гранати во негова близина, како и движењета на украинските војници на фронтот.


Вчитај повеќе

16x9 Image

Љупчо Наќев

Работи во Радио Слободна Европа во Прага од започнувањето на емитувањето на програмата на Македонски јазик, како уредник и водител. Со новинарство се занимава од 1988-ма година, најнапред во Македонското радио, а потоа во А1 телевизија, како и повеќе години како постојан дописник на Радио Дојче Веле. 

Категории

XS
SM
MD
LG