Достапни линкови

Фотографии од блокадите на северот на Косово

Неколку часа пред најавеното стапување во сила на двете одлуки на Владата на Косово, кои се однесуваат на српските регистарски таблички и документи, локалните Срби на северот на Косово во неделата со камиони ги блокираа патиштата кои водат кон граничните премини Брњак и Јариње. 31 јули.


Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG