Достапни линкови

Низ фотографии: Годините на Елцин

Три децении откако Борис Елцин беше инаугуриран како прв претседател на Русија, сликите направени од неговите лични фотографи нудат фасцинантен поглед на претседателството на Елцин - и Русија - низ 90-тите години на минатиот век.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG