Достапни линкови

Фотоволтаиците помагаат, но не го решаваат проблемот со скапа струја


Фотоволтаиците помагаат, но не го решаваат проблемот со скапа струја
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:36 0:00

Инвестицијата во фотоволтации досега се враќаше за пет години, но со овие цени на струјата, се исплаќа за една година, вели бизнисменот Ангел Димитров. Кога има доволно сонце соларната централа целосно ги покрива потребите за струја на фабриката.

Категории

XS
SM
MD
LG