Достапни линкови

Филипче - До 15 мај сите пријавени ќе добијат термин за вакцинација


Филипче - До 15 мај сите пријавени ќе добијат термин за вакцинација
please wait

No media source currently available

0:00 0:12:26 0:00

Околу 160 000 граѓани кои се пријавиле на сајтот vakcinacija.mk, а кои се уште не се вакцинирани некаде до 15 мај ќе добијат термин за вакцинација без разлика на возраста, вели министерот за здравство Венко Филипче.Тој очекува до крајот на летото да се создаде колективен имунитет.

Категории

XS
SM
MD
LG