Достапни линкови

Уште еден Рамазан во време на пандемија

Стотици милиони муслимани низ целиот свет го започнаа светиот месец Рамазан под блокаду и други ограничувања за да се спречи ширењето на коронавирусот.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG