Достапни линкови

Урната браната на Дњепар во Украина, опасност од поплави


Урната браната на Дњепар во Украина, опасност од поплави
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:49 0:00

Украина ги обвини руските сили за кревање во воздух на големата брана и хидроцентралата Каховка во делот на јужна Украина што тие го контролираат. „Неколку села се целосно или делумно поплавени и започната е евакуација од областа“, изјави во вторникот украински официјален претставник.

Категории

XS
SM
MD
LG