Достапни линкови

Уништeните споменици не го бришат минатото


Уништeните споменици не го бришат минатото
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:23 0:00

Во ова време на промени малку кој може да се снајде во она што е историја, како таа се одбележува и зошто некои ја негираат. Тоа се однесува и на спомениците на не толку одамна минати настани и личности. Ги чуваме ли доволно?

Категории

XS
SM
MD
LG