Достапни линкови

Уништување посеви на марихуана и опиум во Авганистан


Уништување посеви на марихуана и опиум во Авганистан
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:36 0:00

Талибанските власти почнаа да ги уништуваат посевите на марихуана и опиум откако авганистанскиот талибански водач Хаибатула Ахунџада во април забрана за одгледување на овие култури . Авганистан е најголемиот светски производител на опиум.

Категории

XS
SM
MD
LG