Достапни линкови

Уништувањето на Бахмут: Сателитски снимки пред и по руските ракетирања

Новите сателитски снимки на источниот украински град Бахмут го откриваат целосниот пустош што е направен од повеќемесечните борби меѓу украинските и руските сили. Руските сили извршија 55 напади врз украинските позиции на Бахмут во текот на изминатиот ден (17 мај), соопшти Генералштабот на вооружените сили на Украина во својот дневен билтен


Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG