Достапни линкови

Уништена руска воена опрема во украински музеј


Уништена руска воена опрема во украински музеј
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:20 0:00

Изгорени оклопни возила, цртежи во тетратки, скршено оружје и остатоци од борбен авион се дел од предметите на руската војска што се изложени во Националниот воено историски музеј на Украина во Киев.

Категории

XS
SM
MD
LG