Достапни линкови

Уништена иднина: Жените во Авганистан под Талибанците


Уништена иднина: Жените во Авганистан под Талибанците
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:59 0:00

Државни службенички, бизнисменки, учителки и други жени во Авганистан, по 100 дена од талибанската влада во земјата, веќе не гледаат никаква иднина. Професионални и лични понижувања, но и катастрофални последици врз државата.

Категории

XS
SM
MD
LG