Достапни линкови

Пари за интернет или за храна - дилема на унгарски семејства


Пари за интернет или за храна - дилема на унгарски семејства
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:31 0:00

Онлајн наставата во услови на коронавирус во Унгарија ја покажа и социјалната поделеност на општеството. Додека во урбаните средини воопшто не е проблем одржување на онлајн настава, децата во руралните треба да се определат дали ќе следат настава или ќе имаат за јадење.

Категории

XS
SM
MD
LG