Достапни линкови

Унгарија од високо

Откако РСЕ соопшти дека ќе продолжи со работа во Унгарија по 27 години, фотографот Амос Чапл направи низа фотографии кои ја доловуваат културата и историјата на земјата.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG